Odkryj naszą szkołę i dołącz do naszej społeczności.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!!!

Na mocy ustawy z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2023r. poz. 1606) jako placówka oświatowa zostaliśmy zobowiązani do wprowadzenia Standardów Ochrony Małoletnich . Mamy obowiązek wdrożyć standardy i określający je dokument w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, czyli od 15 lutego 2024r.

Już od września 2023r. jako rada pedagogiczna działamy w tym zakresie:

• Dyrektor oraz pedagog i psycholog szkoły odbyli szkolenie w zakresie dopełnienia wymaganych ustawą obowiązków,

• Grono Pedagogiczne placówki uczyniliśmy Zespołem Zadaniowym, którego działanie zmierza do powstania obowiązkowego dokumentu oraz wdrożenia procedur w życie szkoły pod nazwą “STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 25 W ZS-P2”.

Dokument zostanie wdrożony w wersji zupełnej i skróconej-dla małoletnich. W okresie do 15 sierpnia 2024r. w szkole będą podejmowane działania informacyjne skierowane do uczniów, rodziców, pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych. Do tego czasu ostatecznie zostaną zakończone prace nad wdrożeniem standardów.

• Na stronie internetowej zostanie utworzona zakładka pn. STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH. • W szkole i w salach lekcyjnych zostaną wyeksponowane gazetki dotyczące istoty Standardów Ochrony Małoletnich. Pierwsze zadania już zostały podjęte przez wychowawców grup i klas.

• Podczas zebrań sukcesywnie będziemy informować Rodziców i Opiekunów na temat przepisów związanych z ustawą i dokumentem. Będziemy także przekazywać wiadomości na ten temat przez dziennik elektroniczny.

Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne